Sakarya Haberleri, Sakarya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

TÜBİTAK Bölge Finalleri sonuçlandı

27-30 Mart 2017 tarihleri arasında yapılan proje yarışması 30 Mart 2017 tarihinde gerçekleşen ödül töreni ile son buldu.
 
Yarışmada Fizik, Kodlama, Matematik ve Teknolojik Tasarım alanlarında projeleriyle yarışan öğrencilerimiz her kategoride 1. lik ödülüne layık görüldü.
 
Yarışmaya Fizik alanında Epilepsi Hastası Bireyler İçin Kriz Anı Tespiti Yapan Uyarı Sisteminin Geliştirilip  Prototipinin Üretilmesi isimli projesiyle katılan öğrencilerimiz İlhami Osman Karakurt ve Fatih Uça 1. olarak yarışmayı tamamladı.
 
Fizik alanında alınan bir diğer ödül ise 2. lik ödülü. Öğrencilerimiz Tuluğhan Çivioğlu ve Muhammed Yusuf Alkuş tarafından hazırlanan Madeni ve Madenciyi Arama, Tespit Etme ve Kurtarma Sistemi (M-MATEKS) isimli proje ile 2.lik ödülüne layık görüldü.
 
Matematik alanında Doğrusal Programlama Kullanılarak Tarım Alanları İçin Maksimum Kâr Modelinin Oluşturulması ve Çözümlenmesi isimli projeleriyle yarışan Zulal Karakaş ve Vildan Baş simli öğrencilerimiz de çalışmalarıyla 1. lik ödülüne layık görüldü.
 
Kodlama alanında yarışan öğrencimiz Musa Sadık Ünal ise Robotik El Sisteminin Üç Boyutlu El Hareketleri İle Online Sistem Üzerinden Kontrolü – TeleTouch isimli projesiyle 1. olmayı başardı.
 
Yarışmadaki bir diğer 1. lik ise Teknolojik Tasarım alanında Programlamayı Öğreten Eğitim Seti Tasarımının Yapılması ve Prototipinin Üretilmesi – Kodobot isimli projeleriyle yarışan Enes Sefa Çetin ve İbrahim Enes Aslan isimli öğrencilerimiz tarafından kazanıldı.
 
Öğrencilerimizi göstermiş olduğu başarılardan dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Bir önceki yazımız olan Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ayın kaçında? başlıklı makalemizde 2017 okulların kapanma tarihi, Eğitim ve EĞİTİM Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi