Sakarya Haberleri, Sakarya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

TEOG sınavı saat kaçta? TEOG sınavı öncesi ne yapmalı?

TEOG 2. dönem sınavları için son gün. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen TEOG sınavları 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak. Peki TEOG 2. dönem sınavı yarın saat kaçta başlayacak? Hangi konudan kaç soru sorulacak?

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, 8. sınıf öğrencilerine önelik TEOGsınavları, yurt içinde 970, yurt dışında ise 15 merkezde gerçekleştirilecek. TEOG ikinci dönem sınavları 26 Nisan’da başlayacak ve 2 gün sürecek. Merkezi ortak sınavlara 1 milyon 185 bin 328 öğrencinin katılımı öngörülüyor. Sınav uygulaması, tüm merkezlerde eş zamanlı gerçekleştirilecek.

Sınav Saati – Ders – Soru Sayısı – Sınav Süresi – 26 Nisan

09:00 – Türkçe – 20 – 40 dakika

10:10 – Matematik – 20 – 40 dakika

11:20 – Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi -20 – 40 dakika

Sınav Saati – Ders – Soru Sayısı – Sınav Süresi – 27 Nisan

09:00- Fen Bilimleri- 20- 40 dakika

10:10- T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük- 20- 40 dakika

11:20- Yabancı Dil- 20- 40 dakika

TEOG’a 1 gün kala ders çalışmalı mıyız?

TOEG Sınavlarına 1 gün kala ders çalışılabilir. Pek çok uzman TEOG öncesi ders çalışmanın zararlı olmadığını söylüyor. Fakat beyninizi fazla bilgi ile doldurmayın, zira kafa karışıklığına neden olabilir. Son gün 1 adet deneme çözmenizde sakınca yoktur. Fakat kendinizi yorgun hissettiğiniz an çalışmayı bırakın.Elbette son güne gelene kadar yeterli çalışmayı yaptıysanız, ders çalışmanıza gerek yok. 1-2 Soru çözerek beyninizi ısınma turlarına çıkarabilirsiniz.Ne kadar çalışırsanız çalışın, kendinizi tam hazır hissetmeyebilirsiniz. Bu normal bir durumdur. Paniğe kapılmayın, endişe etmeyin ve sakince sınav saati için iyi bir uyku çekin.

TEOG Sınavı’ndan önce nasıl uyumalıyız?

TEOG Sınavı’nda başarının bir diğer anahtarı uykudur. Kendinizi erken uyumalıyım diyerek şartlandırmayın. Bu şekilde ters tepebilir. Fakat yine de akşam 23.00 ile gece 04.00 arasını uykuda geçirmek önemlidir. Bu saatler arası olan bir uyku düzeniniz varsa sorun yok demektir. Uykunuzu tamamen almış olmanız dikkat eksikliğinin önüne geçer.

TEOG’a 1 gün kala neler yemeliyim?

TEOG Öncesi ve TEOG Sabahı beslenme önemlidir. Bal, Pekmez gibi şekerli gıdalar önemlidir. Şekerli gıdalar beynin çalışma enerjisini arttırı. Akşam istediğinizi yiyebilirsiniz, fakat midenizi sıkıntıya sokacak yiyeceklerden uzak durun.

Bir önceki yazımız olan Hatice Karataş: “Konyalı öğrenciler İngilizce eğitimine önem veriyor” başlıklı makalemizde eket üniversite tercih fuarı, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi