Sakarya Haberleri, Sakarya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

SATSO, üyelerine yönelik İş Sağlığı ve İş Güvenliği eğitimlerine devam ediyor

Bu doğrultuda 6 Nisan Perşembe günü SATSO’da kişisel koruyucu donanımların seçimi ve kullanımı hususunda bir bilgilendirme semineri düzenlenecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, Piyasa Gözetimi ve Denetimi Dairesi Başkanlığının yürüttüğü faaliyetler kapsamında düzenlenecek ‘Kişisel Koruyucu Donanımların Piyasa Gözetimi ve Denetimi’ semineri Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliği ve İş-Kur İl Müdürlüğü işbirliğinde saat 14:00-17:00 arasında gerçekleştirilecek.

Söz konusu seminere SATSO üyeleri, İSG uzmanları, kişisel koruyucu donanımların tedarikinden sorumlu işyerlerinin satın alma birimleri çalışanları, işyeri hekimleri ve işverenlerin yoğun katılımı bekleniyor. İş sağlığı iş güvenliği kapsamında ‘Kişisel Koruyucu Donanımların Piyasa Gözetimi ve Denetimi’ konulu seminer üyelerin piyasa gözetimi ve denetimi konusunda bilgilenmeleri açısından faydalı olması bekleniyor. SATSO’da gerçekleştirilecek seminerde, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Temsilcileri tarafından Kişisel Koruyucu Donanımların Seçimi ve Kullanımı, 6331 sayılı Kanunda KKD’nin yeri ve önemi, KKD ürün grupları ve ilgili standartlar, KKD seçiminde ve kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar, KKD’lerin Piyasa Gözetimi ve Denetimi, İlgili mevzuat, PGD Faaliyetleri konusunda detaylı bilgiler sunulacak.

Bir önceki yazımız olan Çatı yangını korkuttu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi