Sakarya Haberleri, Sakarya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Satranç turnuvasında ödüller sahiplerini buldu

Kocaeli, İstanbul, Yalova, Düzce, Bolu, Bursa, Zonguldak ve Tekirdağ’dan gelen sporcular 9 hakem denetiminde 4 ana kategoride yarıştı. 6 tur süren turnuvada dereceye girin ilk 3 sporcuya altın ödülü, başarı madalyası ve satranç takımı hediye edilirken, 4-10 arası dereceye giren sporculara da satranç takımı takdim edildi.

Açık kategoride 2002 ve öncesi doğumlular, yıldızlar kategorisinde 2003-2006 doğumlular, küçükler kategorisinde 2007 – 2008 doğumlular, minikler kategorisinde ise 2009-2010 doğumluların kıyasıya yarıştığı turnuvada, çeşitli kategorilerden 5 milli sporcu da yer aldı. Sporcuları yalnız bırakmayan aileler ise düğün salonunun bekleme odasında gençlerin heyecanına sessizce ortak oldu.

Serdivan Belediyesinden yapılan açıklamada, Serdivan Belediyesi Satranç Turnuvası yarışanlarının Ulusal Kuvvet Derecesi (UKD) puan sıralamasına göre Doğu Marmaranın en prestijli turnuvası olduğu belirtildi. Turnuvada 4 kategoride ilk üç dereceye giren sporcuların şu isimler olduğu bildirildi. Yıldızlar Kategorisi; 1’inci Göktürk Kağan Kılıç, 2’nci Emre Akın Kaptan, 3’ncü Gökçen Yılmaz. Açık Kategorisi; 1’inci Efe Mert Kılıç, 2’nci Batuhan Demirağ, 3’ncü Muhammed Cemre Cevrin. Küçükler Kategorisi; 1’inci Ecrin Efsa Büyük, 2’nci Mert Pehlivan, 3’ncü Efe Berk Bayram. Minikler Kategorisi; 1’inci Arda Tuna Karacan, 2’nci Elvin Esma Büyük ve 3’ncü Ömer Bartu Yaşın.

Bir önceki yazımız olan Bilal Erdoğan ‘Yeni Türkiye ve Gençlik’ adlı konferansa katıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi