Sakarya Haberleri, Sakarya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sakarya’da vatandaşların çamurlu yol tepkisi

Mahalle sakinleri çocuklarının çamurlu yollardan gidip gelmesinden bıktıklarını belirterek yetkililerden biran önce yolun yapılmasını istedi.

Erenler İlçesi Yeşiltepe Mahallesinde yapımına yaz ayında başlanan ve halen devam eden Atatürk Bulvarı, kısa süre önce etkili olan yağmur nedeniyle çamur ve sular altında kaldı. Yağışlar sonrası oluşan çamur yüzünden bulvar yakınında bulunan okula öğrencilerin giderken zorluk çektiklerini belirten mahalle sakinleri biran önce bu yolun yapılmasını talep etti.

“Devamlı çamur içerisinde”

Mahalle sakinlerinden 65 yaşındaki Şeraffettin Kısacık uzun süredir mağdur olduklarını belirterek, “Yeşiltepe Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Ben vicdanen rahatsız olduğum için bu çektiğimiz sorunlarımızı dile getirmek istiyorum. Sorunlarımız, yol yapımı başladı ve göründüğü gibi her yer su. Çocuklarımız okula gitmekte zorluk çekiyorlar. Köprü yaptık tahtadan kendi imkanlarımız ile oradan geçmeye çalışıyoruz. Yolumuz olduğu gibi çamur, yetkililere başvurduğumuz halde konu hala çözüme kavuşturulmadı. Yollarımız 4 aydan beri toz duman içerisindeydi. Yazın kapıyı, pencereyi açamıyorduk. Şimdi 15-20 gündür yağmurlar yağmaya başladığından beri de devamlı çamur içerisinde. Belediye ve yetkilileri bugün iki kere aramamıza rağmen hala daha yetkililer gelecek suları çekmek için. Elektrik kurumundan da şikayetçiyiz 3 aydan beri gece lambalarımız yanmıyor. Kızım düştü kolunu, bacağını kırdı burada. Davacı olsak kime davacı olacağız dedi.

Bir önceki yazımız olan Minik itfaiyeciler iş başında başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi