Sakarya Haberleri, Sakarya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sakarya’da Ramazanların vazgeçilmez kitap sokağı oldu

Kitapseverler dini, tarihi, siyasi, edebi, felsefi ve daha bir çok alana yayılan eserlere bu sokak aracılığıyla ulaşabiliyor. Kitap Sokağı, Sakarya’da Ramazanların vazgeçilmez adresi oluyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından bir Ramazan geleneği haline getirilen ‘Kitap Sokağı’ bu Ramazan ayında da Sakaryalılarla buluştu. 40 stantın bulunduğu sokakta 27 sahaf ve yayınevi yer alırken; kitapseverler dini, tarihi, siyasi, edebi, felsefi ve daha bir çok alana yayılan eserlere bu sokak aracılığıyla ulaşabiliyor. Bu hafta Kitap Sokağı’nda bir gezi gerçekleştirdik ve burada hizmet sunan 3 farklı yayınevi temsilcileri ile görüşerek; Ramazan ve Kitap Sokağı üzerine bir söyleşi de bulunduk.

Korkmaz: “15 senedir fuar etkinliklerinde bulunuyoruz”

Kitap sokağındaki yerini alan Aslan Korkmaz isimli kitapçı yaptığı açıklamada, “15 senedir fuar etkinliklerinde bulunuyoruz. Kitap Sokağı’ndaki 3. dönemim. Her Ramazan düzenlenen bu fuar, insanların kitaba bakış açısını değiştirmiş durumda. Kitap okumak maalesef toplumumuzun büyük bir kesimi tarafından unutulmuş. Büyükşehir Belediyemizin bu etkinliği sayesinde insanlarımız kitap okumayı tekrar hatırlıyorlar. Unutulmuş bir değeri tekrar kazanıyorlar. İnsanlarımızın sokağa giriş kapısını çok beğendiklerini söyleyebilirim. Kitap Sokağı’nda günler güzel geçiyor. Sakaryamıza bu sokak ile ayrı bir renk kazanıyor. Böyle alanların kalıcı olması gerekiyor. İnşallah böyle devam eder. Tüm insanlarımızın bu değerleri görmesi lazım. Onun için Sakarya’nın bir çok yerinde kitap fuarları açılmalı” dedi.

Karahan: “Kitap Sokağı’nda Ramazan çok güzel geçiyor”

Ramazan ayında Kitap sokağının tadının bir başka olduğunu belirten bir diğer kitapçı Yüksel Karahan, “Kitap Sokağı’nda Ramazan çok güzel geçiyor. Kitabı o kadar çok seviyorum ki ömrümü burada geçirebilirim. Komşularımızla iletişimimiz çok iyi. Aramızda güzel bir dostluk oluştu. Bu yıl Kitap Sokağı’ndaki ilk yılım. Zafer Yayınları 41 yıldır Sakarya’da yayınlanıyor. Böyle etkinlikleri seviyoruz. Yayıncılık kolay bir iş değil. Daha çok destek görmemiz lazım. Sakarya’dan, halk tarafından verilen destekten ve kültür hizmetlerinden oldukça memnunuz. Böyle etkinliklerin yaygınlaşması ve daha çok insana duyurulması gerekiyor” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Kuzuluk İhlas Caddesi baştan sona yenileniyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi