Sakarya Haberleri, Sakarya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bakan Mevlüt Çavuşoğu:

Bir dizi ziyaretler için Sakarya’ya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu AK Parti İl Kadın Kolları tarafından hazırlanan mahalle buluşması programına katıldı. Programa ayrıca Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, protokol ve davetliler katıldı.

Bakan Çavuşoğlu yaptığı selamlama konuşmasında, “G-20 zirvesi var biliyorsunuz. Dünya’nın en gelişmiş ülkelerinin zirvesidir. 2015’te G-20’ye başkanlık yaptık. Biz G-20 zirvesine başkanlık yapıncaya kadar G-20’nin içinde kadınla ilgili hiçbir inisiyatif yoktu. Dünya’nın en gelişmiş 20 ülkesi var. Cumhurbaşkanımız talimat verdi G-20 zirvesinin içinde kadınlarda olacak dedi kadın 20’yi G-20 zirvesinin içine kurduk ve şuanda yeni başkanlığı üstlenen Almanya ve bir önceki Çin’de bunu devam ettiriyor” dedi.

Bakan Çavuşoğlu sözlerinin devamında, “Bizim şuan da referanduma götüreceğimiz sistem esas Recep Tayyip Erdoğan sonrası Türkiye için gerekir. Recep Tayyip Erdoğan sonrası Türkiye’nin sigortasıdır getireceğimiz sistem. Bunu çok iyi anlatmamız lazım. Yoksa demokraside sistem olur. Hükumete Cumhurbaşkanı da başkanlık eder, başkanda başkanlık eder, başbakanda başkanlık eder. Ülkemizde krizler neden oldu. Neden o gün ülke yüzde 50 fakirleşti. Neden Türkiye’nin borcu İMF’ye iki katına çıktı.Bunlar hep başbakanla cumhurbaşkanı kavgasından oldu. Bugün Türkiye’de kavga yoksa başbakanla cumhurbaşkanı arasındaki kardeşlik duygusundandır. Kol kırılır yen içinde kalır anlayışındandır. Az mı çektik Sezer’den. Cumhurbaşkanımız başbakanken Sezer’den az mı çekti. Her birini mesele yapsaydık her biri kriz değerinde kriz olabilirdi. Ama biz Türkiye’nin selameti için sabrettik. İnandık inandığımız kutlu yolda yürüdük, sabrettik Allah’a şükür o engelleri aştık aşıyoruz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Serdivan’da yaşlılar unutulmadı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi